FAQ

Často kladené otázky

Covid opatření

Na veletrhy Messe Frankfurt aktuálně neplatí žádná opatření.

Opatření se samozřejmě mohou měnit a proto doporučujeme sledovat aktuální opatření na webu messefrankfurt.com/hygiene.

Pro vystavovatele

Chtěl bych vystavovat na jednom z vašich veletrhů, do kdy se ještě mohu registrovat?
Registrovat se lze do té doby, dokud bude volná plocha. Z toho důvodu je dobré provést co nejdříve nezávaznou registraci.

Chtěl bych se registrovat a zamluvit si výstavní plochu, jak mám postupovat?
1) Zaregistrujte se přímo na stránkách konkrétního veletrhu v záložce Planning & Preparation →  Intention to exhibit.

2) Po odeslání online formuláře systém automaticky vygeneruje link, který Vám přijde mailem. Kliknutím na odkaz “HERE“ se vám otevře online formulář, kde je potřeba dokončit registraci. V části 5.1. do pole "Remarks" napište prosím své specifické požadavky. Například, že chcete vystavovat v určité hale, vedle určitého výrobce atd.

3) Po online odeslání formuláře vám bude zaslán PDF soubor s vaší registrací. My obdržíme kopii. 

Tato registrace je nezávazná, a na základě ní se vás my a naši kolegové ve Frankfurtu pokusíme umístit podle Vašich představ. Je to poměrně komplikovaný proces, připravte se tedy, že budete muset čekat. Následně Vám dorazí nabídka konkrétní plochy, kterou je třeba potvrdit podpisem a zaslat zpět.

Kolik stojí plocha a další služby?
Cena se liší podle otevřených stran stánku a zůstává stejná pro celé výstaviště. Napište nám, co Vás zajímá, a my Vám rádi připravíme aktuální kalkulaci. 

Kdy obdržím faktury za pronájem plochy a objednané služby?
Fakturu za pronájem plochy obdržíte ještě před konáním veletrhu, a je třeba ji pro účast včas zaplatit. Naopak služby objednané skrze systém Easy Order budou fakturovány až zpětně po skončení veletrhu. 

Dodavatel energií pro Messe Frankfurt 

Provoz klimatizačních systémů hal a dalších budov (jejich vytápění a chlazení) má společnost Messe Frankfurt zajištěn díky specifickému energetickému mixu svého dodavatele, společnosti provozující dálkové vytápění objektů. Hlavním zdrojem energie pro vytápění a chlazení veletržního areálu je pára z dálkového vytápění. Plyn se na vytápění/klimatizaci veletržních a dalších objektů společnosti Messe Frankfurt podílí z méně než dvou procent (údaje z roku 2019). Spolehlivým regionálním partnerem - dodavatelem energie – společností Messe Frankfurt je společnost Mainova, se kterou má navíc Messe Frankfurt dobře nastavené dlouhodobé smlouvy na dodávky energie i v dalších letech (pokud bude o dodávkách rozhodovat primárně Mainova a ne státní regulace).

Společnost Mainova považuje Messe Frankfurt za svého prémiového zákazníka a naše poloha přímo na okruhu dálkového vytápění nám zaručuje absolutně bezproblémovou dodávku tepla, které v současné době neregulují žádné právní předpisy.

Společnost Mainova vyrábí dálkově dodávané teplo z nejrůznějších primárních zdrojů, a proto mohou být její dodávky i v současné době považovány za zcela bezpečné. Dálkové vytápění se vyrábí kombinovanou výrobou tepla a elektřiny, což znamená, že vzniká i jako vedlejší produkt výroby elektrické energie v elektrárnách (uhelných, ropných, plynových, na biomasu a z odpadu), které všechny dodávají do stejné sítě dálkového vytápění/dálkových parovodů. Podíl plynu na výrobě tepla je již nyní velmi proměnlivý. Na základě ekonomických parametrů Mainova průběžně rozhoduje o tom, který zdroj označí za preferovaný a složení mixu zdrojů se může měnit každou čtvrthodinu. Společnost Mainova v současné době navíc plní zásobníky ropy a naskladňuje černé uhlí, aby mohla vyrábět teplo ještě nezávisleji na plynu.

Se společností Mainova jsme neustále v kontaktu, a proto můžeme pružně a rychle reagovat nejen na změny na trhu, ale i v legislativě, a pro naše akce ve veletržním kalendáři optimalizovat dodávky dálkového tepla přesně podle našich potřeb.

Spotřebu energie se snažíme trvale a udržitelně snižovat bez ohledu na současnou situaci (v průměrné spotřebě elektrické energie je frankfurtský areál srovnatelný se středně velkým městem s přibližně 40 000 obyvateli), čímž přispíváme ke klimatické neutralitě. Od roku 2014 má společnost Messe Frankfurt aktivní systém řízení spotřeby energie. Od roku 2019 je výstaviště kompletně stoprocentně zásobováno zelenou elektřinou. Naše fotovoltaické systémy na střeše hal 10 a 12 a na parkovišti Rebstock vyrábějí energii způsobem šetrným k životnímu prostředí.

Pro návštěvníky

Co získám koupí vstupenky?

Vstup do areálu výstaviště a jízdenku MHD ve Frankfurtu nad Mohanem po dobu trvání veletrhu.

Jak se nejsnadněji dopravím na výstaviště z letiště/nádraží/autem?
Nejpraktičtější cesty jak se dostat na výstaviště najdete zde.

Mohu si koupit vstupenky na veletrh on-line?
Ano a je to dokonce levnější.

Uvedl jsem špatné jméno na vstupenku, mohu ji vrátit?
Bohužel vstupenku vrátit nelze, do areálu výstaviště Vás ale bez problému pustí. Jediný problém by mohl nastat s revizory v rámci MHD. Mají právo si vyžádat průkaz totožnosti.

Nenašli jste, co jste hledali?
Neváhejte nám napsat e-mail či zavolat!
info@happymaterials.com
+420 233 355 246

Messe Frankfurt používa cookies, aby bolo možné poskytnúť vám tie najlepšie podmienky pre prezeranie. Keď využívate naše služby, súhlasíte s naším použitím cookies. Ďalšie informácie